Jak to robimy?
Alt text

Jak to robimy?

Prace serwisowe wykonywane są ręcznie lub maszynowo. Do każdej pary nart i narciarza podchodzimy indywidualnie i razem z klientem ustalamy najlepszą dla tej "pary" charakterystykę krawędzi i technikę wykonania serwisu.

Podczas ostrzenia krawędzi bez względu czy jest to serwis ręczny czy maszynowy zapewniamy jej precyzyjną obróbkę. Przy serwisie ręcznym używamy pilników standardowych i diamentowych o różnej ziarnistości renomowanych firm VALLORBE oraz SORMA.

Dzięki wykończeniu diamentami krawędź jest idealnie równa i gładka – co sprawi, że dłużej będzie ostra. Podczas pracy nad krawędzią zbieramy jej tylko tyle ile potrzeba. Czasami wystarczy tylko wyrównać krawędź i wykończyć pilnikami diamentowymi. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej narty w przeciwieństwie do maszynowego, ręczny tuning możemy wykonywać wielokrotnie w trakcie sezonu bez obawy o grubość naszych krawędzi.

Narty smarujemy wyłącznie na gorąco. Tylko wtedy smar może odpowiednio wniknąć w strukturę ślizgu. Dla bardziej wymagających klientów wykonujemy smarowanie wielokrotne z użyciem smarów bazowych. Ponadto dla wtajemniczonych wykonujemy również usługi smarowania smarami średnio i wysoko fluorowymi. Używamy smarów marki TOKO.